Młodzieżowa grupa warsztatowa

 

Otwartość na ludzi, komunikatywność, pewność siebie i poczucie szczęścia

Grupa zintegrowanego rozwoju dziecka, została stworzona po to, by Twoje dziecko było świadome swoich emocji, miało stabilne poczucie własnej wartości, nawiązywało zdrowe i satysfakcjonujące relacje.

JAK PRACUJEMY?

Grupa liczy 8-10 uczestników, spotkania odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają 90 minut. Wspierana przez terapeutę grupa stara się stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń do wymiany myśli, dzielenia się wrażeniami i wchodzenia w nowe relacje. Pretekstem do rozmowy i refleksji nad ważnymi dla grupy i jej członków tematami są filmy, animacje, teledyski, utwory muzyczne i inne wytwory kultury. Uczestnicy komunikują się ze sobą nie tylko za pomocą słów, ale również obrazów, zdjęć czy piosenek, dzięki czemu każdy może znaleźć najbliższą sobie formę wyrazu oraz zostać usłyszanym.

Dla kogo?

Grupa skierowana jest do osób w wieku 15-16 lat, które doświadczają trudności w nawiązywaniu relacji z innymi, czują się osamotnione, wycofane. Chciałyby lepiej
radzić sobie z emocjami, poznać siebie i innych oraz nawiązywać satysfakcjonujące relacje.

Gdzie?

Spotkania odbywać się będą w przytulnej przestrzeni wygodnych foteli i kanap przy ul. Sikorskiego 17/2 (Spółdzielnia Socjalna „Alternatywy”).

Kiedy?

Planowany czas trwania grupy: od października 2020r. do lutego 2021r. w poniedziałki 17:30-19:00. Koszt: 40zł za spotkanie (płatne za miesiąc z góry). Decyzja o uczestnictwie w grupie warsztatowej poprzedzona jest 2 indywidualnymi konsultacjami z terapeutą prowadzącym grupę (pierwsze spotkanie konsultacyjne odbywa się tylko z rodzicami/opiekunami nastolatka). Konsultacja ma na celu jak najtrafniejsze określenie natury problemu, z jakim zmaga się młody człowiek oraz ustalenie, jaka forma terapii będzie najbardziej optymalna. Konsultacja jest też pierwszym kontaktem uczestnika z prowadzącym grupę, pozwala wzajemnie się poznać, dzięki czemu początek w nowej grupie staje się łatwiejszy. Zapisy do grupy pod numerem telefonu: 601 656 591.

601 65 65 91

kontakt@miejscerozwoju.pl

ul. Westerplatte 9 gabinet 317

Zielona Góra 65-001