Psycholog pracy z grupą i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu

Nazywam się Małgorzata Grudzińska- Sołtys. Jestem dyplomowanym psychologiem, terapeutą Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz trenerem pracy z grupą metodą warsztatową. Ukończyłam specjalność psychologia kliniczna oraz Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywałam kończąc szkolenia i kursy:

  • Analiza Transakcyjna
  • Staż z zakresu rozwoju osobistego w konwencji Gestalt
  • Studium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu
  • Stymulacja rozwoju poznawczego i emocjonalnego dziecka
  • Studium trenerskie umiejętności pracy z grupą

Doświadczenie w zakresie psychologii dziecka zdobywałam między innymi w ośrodku socjoterapeutycznym Stowarzyszenia Damy Radę, świetlicy opiekuńczo- wychowawczej Caritas, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej gdzie zajmowałam się diagnozą dzieci do 6 roku życia, w przedszkolach i szkole ponadgimnazjalnej. 

Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą ponadgimnazjalną. Prowadziłam zajęcia dydaktyczne z zakresu psychologii dla młodzieży szkolnej. W Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnień poszerzałam swoje doświadczenie pracując z osobami dorosłymi uzależnionymi od alkoholu.

Aktualnie zajmuję się diagnozą i terapią indywidualną dzieci i młodzieży oraz konsultacjami dla rodziców. Prowadzę doradztwo diagnostyczne dla par stojących przed decyzją o rozstaniu lub pracą nad związkiem.

Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne oraz treningi relaksacyjne.

W swojej pracy współpracuję z terapeutą uzależnień Wojtkiem Chałupką www.psychoterapia-pomoc.pl.